«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈւՎԿ-ն ճանաչվել է «2025 թվականի լավագույն միկրոֆինանսական ընկերությունը Հայաստանում»՝ ըստ Global Business Outlook Awards միջազգային մրցանակաբաշխության
15.10.2025
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈւՎԿ-ն ճանաչվել է 2025 թվականի Հայաստանի Հանրապետության լավագույն միկրոֆինանսական ընկերությունը՝ ըստ հեղինակավոր Global Business Outlook Awards (GBO Awards) միջազգային մրցանակաբաշխության։
Global Business Outlook Awards-ը համաշխարհային ճանաչում ունեցող հարթակ է, որի նպատակն է գնահատել և խրախուսել այն ընկերություններին, որոնք իրենց գործունեությամբ առանձնանում են արդյունավետությամբ, նորարարությամբ և գերազանցության ձգտումով։ Մրցանակաբաշխությունը ընդգրկում է տարբեր ոլորտներ՝ ֆինանսներ, բանկային համակարգ, էներգետիկա և տեխնոլոգիաներ, ընդգծելով թե՛ մասնավոր, թե՛ պետական կառույցների լավագույն ներկայացուցիչներին։
«Այս մրցանակը մեծ պատիվ է մեր թիմի համար։ «ԿԱՄՈՒՐՋ»-ը տարիներ շարունակ հետևողականորեն ձգտում է մատուցել պարզ, հասանելի միկրոֆինանսական ծառայություններ՝ աջակցելով հաճախորդների բիզնեսների զարգացմանը: Այս մրցանակը ևս մեկ ապացույց է մեր թիմի նվիրվածության, պրոֆեսիոնալիզմի և հաճախորդակենտրոն աշխատանքի մասին», – նշեց «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈւՎԿ ՓԲԸ-ի տնօրեն Ա. Տերյանը։
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈւՎԿ-ն տարիներ շարունակ արժանանում է տարբեր միջազգային կազմակերպությունների բարձր գնահատականների և մրցանակների՝ որպես Հայաստանի Հանրապետության միկրոֆինանսական ոլորտի առաջատար կառույց։ Այս մրցանակը ևս մեկ անգամ հաստատում է «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈւՎԿ-ի կայուն դիրքը, վստահելիությունը և երկարաժամկետ զարգացման ռազմավարությունը:
ԱՅԼ ՆՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ
ԱՎԵԼԻՆ
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-Ի ՊԱՐՏԱՏՈՄՍԵՐԸ ՑՈՒՑԱԿՎԵԼ ԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՖՈՆԴԱՅԻՆ ԲՈՐՍԱՅՈՒՄ
ՀԱՏՈՒԿ ԱՌԱՋԱՐԿ «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ-Ի ԿՈՂՄԻՑ ՎԱՐԿԵՐԻ ՏԵՂԱՓՈԽՄԱՆ ՀԱՄԱՐ
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-Ն 1 ՕՐՈՒՄ ԱՄԲՈՂՋՈՒԹՅԱՄԲ ՏԵՂԱԲԱՇԽԵԼ Է 1 ՄԻԼԻԱՐԴ ՀՀ ԴՐԱՄԻ ՊԱՐՏԱՏՈՄՍԵՐԸ
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-Ն ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒՄ Է 1 ՄԻԼԻԱՐԴ ՀՀ ԴՐԱՄԻ ՊԱՐՏԱՏՈՄՍԵՐԻ ԹՈՂԱՐԿՄԱՆ ՄԱՍԻՆ
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-Ն ԱՌԱՋԱՐԿՈՒՄ Է ՁԵՌՔ ԲԵՐԵԼ ՊԱՐՏԱՏՈՄՍԵՐ` ԿԱՅՈՒՆ ԵԿԱՄՏԻ ՊԱՐԶ ԵՒ ՎՍՏԱՀԵԼԻ ՃԱՆԱՊԱՐՀ
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-Ն «ԱՐԵՆԻ ԳԻՆՈՒ ՓԱՌԱՏՈՆ 2025»-Ի ԳԼԽԱՎՈՐ ԳՈՐԾԸՆԿԵՐՆ Է
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-Ն 2-ՐԴ ՏԱՐԻՆ ԱՆԸՆԴՄԵՋ ՃԱՆԱՉՎԵԼ Է ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՄԻԿՐՈՖԻՆԱՆՍԱԿԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԱՌԱՋԱՐԿՈՂ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ` ԸՍՏ GLOBAL BANKING & FINANCE REVIEW-Ի
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-Ն ԻՐԱԿԱՆԱՑՆՈՒՄ Է ԿՐԵԴԻՏԱՎՈՐՄԱՆ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԾԱԽՍԻ ՎԵՐԱԴԱՐՁՄԱՆ ՀԵՏ ԿԱՊՎԱԾ ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ. ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՄԻԿՐՈՖԻՆԱՆՍԱԿԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԱՌԱՋԱՐԿՈՂ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ՝ ԸՍՏ GLOBAL BANKING & FINANCE REVIEW-Ի
Ընկերությունը պատասխանատվություն չի կրում իր կայքում հղում արած այլ ինտերնետային կայքերի բովանդակության ստույգության և արժանահավատության, այնտեղ տեղադրված գովազդների համար: Ընկերությունը պատասխանատվություն չի կրում նաև այդ կայքերում տեղադրված տեղեկատվության օգտագործման հնարավոր հետևանքների համար: Հայերեն և անգլերեն լեզուներով հրապարակված տեղեկատվության միջև անհամապատասխանության դեպքում անհրաժեշտ է հիմնվել հայերեն տարբերակի վրա:
«ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈւՎԿ ՓԲԸ-ն վերահսկվում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից: ©2026 Բոլոր իրավունքները պաշտպանված են

“KAMURJ” UCO Recognized as the Best Microfinance Company in Armenia 2025 by Global Business Outlook Awards
15.10.2025
“KAMURJ” UCO CJSC has been recognized as the Best Microfinance Company in Armenia in 2025 by the prestigious Global Business Outlook Awards (GBO Awards).
Global Business Outlook Awards is a globally recognized platform that aims to evaluate and encourage companies that stand out for their efficiency, innovation, and pursuit of excellence. The awards cover various sectors, including finance, banking, energy, and technology, highlighting the best representatives from both the private and public sectors.
“This award is a great honor for our team. “KAMURJ” has consistently strived to provide transparent and accessible microfinance services, supporting the growth of our clients’ businesses. This award is yet another proof of our team’s dedication, professionalism, and customer-focused approach,”- said A. Teryan, CEO of “KAMURJ” UCO CJSC.
Over the years,“KAMURJ” UCO has received high recognition and awards from various international organizations as a leading institution in Armenia’s microfinance sector. This award further confirms “KAMURJ” UCO’s stable position, reliability, and long-term development strategy.
OTHER NEWS
MORE
“KAMURJ” UCO CJSC’S BONDS WERE LISTED ON THE ARMENIA STOCK EXCHANGE
SPECIAL OFFER BY "KAMURJ" UCO FOR LOAN REFINANCING
“KAMURJ” UCO CJSC FULLY ALLOCATES AMD 1 BILLION IN BONDS IN JUST 1 DAY
“KAMURJ” UCO CJSC ANNOUNCES THE ISSUANCE OF AMD 1 BILLION IN BONDS
"“KAMURJ” UCO CJSC OFFERS THE OPPORTUNITY TO PURCHASE BONDS — A SIMPLE AND RELIABLE WAY TO EARN A STABLE INCOME
“KAMURJ” UCO CJSC – GENERAL PARTNER OF THE ARENI WINE FESTIVAL 2025
“KAMURJ” UCO CJSC, FOR THE SECOND YEAR IN A ROW, HAS BEEN RECOGNIZED AS THE BEST COMPANY OFFERING MICROFINANCE SERVICES IN ARMENIA ACCORDING TO GLOBAL BANKING & FINANCE REVIEW
“KAMURJ” UCO CJSC CARRIES OUT ACTIVITIES RELATED TO THE RETURN OF THE TOTAL COST OF CREDITING
“KAMURJ” UCO, CJSC. “BEST MICRO FINANCE COMPANY ARMENIA 2022” ACCORDING TO THE GLOBAL BANKING & FINANCE REVIEW
+ 374 11 27 00 00
info@kamurj.am
11 Kalents St., Yerevan 0033, RA
The Company is not responsible for the accuracy or reliability of the content of other websites linked from its website, or for any advertisements published therein. The Company is also not responsible for any possible consequences arising from the use of information available on such websites. In case of any discrepancies between the Armenian and English versions, the Armenian version shall prevail.
“KAMURJ” UCO CJSC is regulated by the Central Bank of the Republic of Armenia © 2026 All rights reserved