2016 թվականին սահմանամերձ համայնքներում «ԿԱՄՈՒՐՋ» վարկային կազմակերպության արտոնություններից օգտվել է 405 վարկառու
17.03.2017
Արդեն շուրջ 3 տարի «ԿԱՄՈՒՐՋ» վարկային կազմակերպությունը աջակցում է սահմանամերձ համայնքների բնակիչներին՝ վերջիններիս տրամադրելով արտոնություններ Ընկերության գրեթե բոլոր վարկատեսակների համար: Տավուշի և Վայոց Ձորի մարզերի մոտ 30 սահմանամերձ համայնքների վարկառուներ օգտվում են Ընկերության գրեթե բոլոր վարկատեսակներից առանց տրամադրման և սպասարկման միջնորդավճարների և իջեցված տոկոսադրույքներով:
««ԿԱՄՈՒՐՋ» վարկային կազմակերպությունը, լինելով սոցիալապես պատասխանատու ընկերություն, իր առջև միշտ դրել է խնդիրներ, որոնք ուղղված են բնակչության խոցելի խմբերի սոցիալ-տնտեսական վիճակի բարելավմանը: Հայասատանի սահմանամերձ համայնքների բնակչությունը հանդիսանում է մեր երկրի սահմանների ապահովության ամենակարևոր երաշխիքներից մեկը և մենք բոլորս մեր ուժերի ներածին չափով պետք է նեցուկ լինենք նրանց:
2014 թվականի օգոստոսին կայացվեց որոշում՝ ըստ որի սահմանամերձ համայնքներին վարկերը տրամադրվելու էին առանց սպասարկման և տրամադրման վճարների և իջեցված տոկոսադրույքներով: Մեր այս քայլը մեծ արձագանք ստացավ և դրական գնահատվեց սահմանամերձ համայնքների բնակիչների կողմից:
Ամփոփելով 2016 թվականը՝ կարող ենք նշել, որ արտոնյալ պայմաններով տրամադրել ենք ավելի քան 344 մլն ՀՀ դրամի վարկ 405 վարկառուների: Այսուհետ ևս շարունակելու ենք աջակցել սահմանամերձ համայնքների բնակիչներին՝ նախաձեռնելով քայլեր, որոնք կնպաստեն սահմանամերձ համայնքների զարգացմանը»,- նշեցին «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի մարքեթինգի և հասարակության հետ կապերի բաժնում:

In 2016, 405 borrowers have made use of the privileges of “KAMURJ” UCO at bordering communities
It is already 3 years, that “KAMURJ” UCO supports the residents of bordering communities, providing the latters privileges for, nearly, all types of loans of the Company. About 30 borrowers from bordering communities of Tavush and Vayots Dzor regions, are making use of almost all types of loans of the Company without providing and service fees and with lowered interest rates.
““KAMURJ” UCO, being a socially responsible company, always puts problems in its front, which are directed to the improvement of socio- economic state of  vulnerable groups of population.
The population of bordering communities is one of the most important guarantee for the border security of our country and all of us should do our utmost to sustain them.
In August 2014, a decision was made, according to which the loans have been given to bordering communities without service and providing fees and with lowered interest rates. This step received a great response and positively assessed by the residents of the bordering communities.
Concluding 2016, we can note, that more than 344 million AMD loans were provided to 405 borrowers with preferential terms. Hereinafter also, we will continue to support the residents of bordering communities by initiating moves, which will contribute to the development of bordering communities”, noted in the Marketing, PR and Advertisement department of “KAMURJ” UCO CJSC.