«ԿԱՄՈՒՐՋ» վարկային կազմակերպությունը ամփոփել է 2016-ի ֆինանսական ցուցանիշները
«ԿԱՄՈՒՐՋ» վարկային կազմակերպությունը ամփոփել է 2016 թվականը շահույթով: Վարկառուների քանակը նախորդ տարվա համեմատ աճել է շուրջ 8%-ով՝ հասնելով գրեթե 20,000-ի, վարկային պորտֆելը հասել է գրեթե 12 մլրդ ՀՀ դրամի: 2016 թվականին տրամադրվել է շուրջ 9.7 մլրդ ՀՀ դրամի վարկ, որը նախորդ տարվա համեմատ աճել է ավելի քան 12 %-ով:
«Անկախ այն հանգամանքից, որ 2016-ը ողջ ֆինանսական համակարգի համար լի էր մարտահրավերներով, «ԿԱՄՈՒՐՋ» վարկային կազմակերպությունը, իր հետևողական աշխատանքի շնորհիվ, կարողացավ տարին ամփոփել շահույթով և ունենալ աճ որոշ կարևոր ֆինանսական ցուցանիշների գծով:
Մենք պլանավորում ենք աշխատել նույն ակտիվությամբ նաև 2017-ին, և ապահովել ոչ միայն վարկային պորտֆելի զգալի աճ, այլ նաև ներդնելով նորարարական մոտեցումներ և գործիքներ էլ ավելի բարձրացնել հաճախորդների բավարարվածությունը մեր ծառայություններից:
2017 թվականի ընթացքում Ընկերությունը կավարտի նաև միջազգային առաջադեմ փորձի վրա հիմնված կորպորատիվ կառավարման համակարգի ներդրումը՝ այն զուգակցելով ռիսկերի գնահատման և զսպման համակարգի հետ»,- նշեց «ԿԱՄՈՒՐՋ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի Խորհրդի նախագահ Արա Աղայանը:

“KAMURJ” UCO has concluded the financial results of 2016.
“KAMURJ” UCO has  concluded 2016 with a profit. The number of the borrowers, compared to the previous year, increased by about 8% reaching nearly to 20,000, credit portfolio reached almost 12 milliard AMD. Approximately, 9.7 milliard AMD loan has been provided in 2016, which  has increased  with more than 12% as compared to the previous year.
“Regardless of the fact, that 2016 year was full of challenges for the entire financial system, “KAMURJ” UCO, thanks to its consistent work, managed to end the year with a profit and have a growth to some of the important financial indicators.
We plan to work with the same intensity in 2017 also, and provide not only a significant increase in the loan portfolio, but also  investing innovative  approaches and tools to further enhance customers’ satisfaction with our services.
During 2017, the Company will complete the implementation of a corporate management system based on the best international practice, combining it with the risk assessment and mitigation system”,- noted the Chairman of the Board at “KAMURJ” UCO CJSC, Ara Aghayan.